Sügisrõskus

Sügis…

Niiskuse, rõskuse ja lagunemise lõhn. Teeääred täis pudenenud kuldkollaseid lehti, justkui oleks keegi neid sinna meelega puistamas käinud. Niiskuse järele lõhnav mets, okstelt pudenevad üksikud piisad… Korraga tundub, et seda kõike on liiga palju mu ümber, mõjudes liiga jõulise ja pealetükkivana, mähkides mu üleni udusesse niiskusesse, ilma võimaluseta vastugi vaielda.

Sõnad… mis on korraga nii õiged kui valed, seepärast hoian need pigem sissepoole, endasse, nii et mõnel poolpilvisel, ebamäärasusest kantud päeval kipun ma isegi kõhklema, mida ma õieti öelda tahtsin.

Vahel leian end ikka veel sealt, vaadates paika, kus Sa kunagi seisid, päikesest põlenu, naeratavana. Justkui kuuluks see paik pigem Sulle kui mulle. Aga see on juba hoopis üks teine lugu.

Tõtt-öelda peaksin vist rääkima pigem endast. Kuigi vahel tundub mulle, et ma ei tea õieti isegi, kes ma olen.

Suureks saamine on alati keeruline. Eriti, kui pead liiga vara otsustama, kes sa terve ülejäänud elu olla tahad. Nii ma õppisin heas usus algklasside õpetajaks. Kuigi ega sellest „terveks eluks“ muidugi midagi välja ei tulnud, sest kõik me ümber on pidevas muutumises ja see, mis täna näib õige, ei pruugi seda enam homme olla.

Tegelikult, ma usun, et olin isegi üsna lahe õpetaja, selline natuke ebatraditsionaalne. Mäletan siiani oma esimest klassi, kõiki neid innukaid, elavaid nägusid, kes mu ümber sagisid nagu uudishimulik varblaseparv. Kuigi nüüd on nad juba päris suured. Ja mina kõndimas sootuks üht teist teed.

Ilmselt olen ma nüüd isegi märksa rahulolevam. Sest, nagu ma ütlesin,  püsib kõik muutumises.

Vahel tahaks hoida mõnd hetke kinni, et ta kunagi ära ei läheks. Võib-olla seda päikeselõhnalist pärastlõunat, mil terve mets lõhnas maasikate järgi. Või hoopis seda vihmast esmaspäeva, mil ma lugesin Eva Pargi novelle.

Vähemasti suudavad meeled mäletada. Ja seegi on midagi väärt.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s