Kes ma olen?

 


kiiri saar


Kes ma siis olen? Mis üldse defineerib meid?
Tihtipeale kipume defineerima end läbi selle, mida teeme. Selle skeemi järgi võiksin olla ehk pedagoog, loominguliste huviringide juhendaja, asjaarmastajast loodusfotograaf, kirjanik, luuletaja, bibliograaf.

Tihtipeale näib mulle, et ma ei tea päris täpselt, kes ma olen. Ja igasugu tiitlid tekitavad pigem kohmetust. Kas sellisel juhul peaksin küsima teiste käest, kes ma olen? Aga mis paneb meid arvama, et keegi teine võiks meie eest paremini vastuseid teada?

Mina, nagu me kõik, olen vaid rändaja. Võib-olla kõigest kaks vaevuaimatavat jäljerida märjal liival, mille soolane laine järgmise randa uhutud valge vahuribaga merre pühib. Käed, mis puudutavad karedat männikoort, et tunnetada krobelist koorepinda. Meeled, mis suudavad mäletada nii mõndagi – kevadist vihma, talvist karget ja valget puhtust, suveõhtu kruusatee tolmu, tee äärtes lopsakate puhmastena kasvava punase ristiku magusat lõhna, aegamisi jõe poolt tõusvat jahedat veetaimede hingust. Ritsikate ennastunustavat saagimist ja metsmaasikate mõrkjat maitset päikesest parkunud huulil.

Võib-olla olengi vaid see, mida mu meeled suudavad meenutada? Mõtted, mille ma jätan endast kuhugi, Sulle lugeda. Raamatute või ajakirjade kaante vahele. Veebikeskkonda. Pildid hetkedest, mis kunagi näisid liiga tähendusrikkad, et neil niisama minna lasta. Võib-olla tunned neis milleski kunagi ära iseenda. Võib-olla jagame koos mõnd mõtet või emotsiooni. Olgugi, et ma ei pruugigi Sind üldse tõeliselt tunda.

Igatahes, ma olen veel siin, kõnnin üle selle ranna, läbi Su mõtete, jättes sinna samasuguseid märgi jälgi, mille vahulaine ära viib. Ja see on juba Su enda valik, hoiad neist kinni või ei.

 

kiiri saar

 

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s