Sel sünnipäevahommikul…

Vahel on mul tunne, et ma koosnen üleni unistustest. Mu käed ja jalad on tehtud igatsusest, silmad ja suu soovidest. Mu põsel ukerdab unistuste lepatriinu ja juukseid sasib unelmavärvi tuul.
Ma ei ütle, et mu elu oleks pidanud koosnema ainult lõuendile paisatud kirgastest värvidest, aroomivannidest, spaapuhkustest, kannul käivast aust ja kuulsusest, sõprade kaasakiskuvast sädinast ja kõrgelt kohvikuaknast alla linnale avanevatest igatsusevaadetest. Ma igatsen ikka, olenemata, kas mul on kõik, mis ma tahtsin, midagi natuke puudu või üle. Unistus käib mu kannul, sakutab mind riietest ja sosistab kõrva meeletusi. Ta ei jäta mind kunagi päriselt rahule, tehes minust selle minu, keda tunnete autoritutvustusena raamatute tagakaantelt ja ajakirjaveergudele jäetud sõnade läbi. Kuigi see on vaid üks osa minust.

Ma tean, et olen hakkama saanud nii hästi, kui see on inimlikus mõttes võimalik. Vahel mulle tundubki, et ma olen lihtsalt hakkamasaamine, vahet pole, kas suure algustähega või mitte. Kuigi tahaksin võib-olla, võib-kõigest täna – kui tõesti rohkem ei saa – olla keegi muu. Näiteks naine vahemere äärest, selline lõõgastunud ja muretu; piiramatu materiaalse varu ning ajaressursiga, lohutustpakkuvalt paksu raamatu, poolelioleva maali, raamatukäsikirja, veinipokaali ja hõrgu viinamarjasuutäiega kusagilt maaroheluse veerelt.
Kuigi tegelikult on ka täiesti teisipidi – mida aeg edasi, seda rohkem on mul ükstapuha sellest, mida mul ei ole ega saagi tõenäoliselt kunagi olema. Sel on nii vähe tähtsust. Aeg on peletavalt üürike ja seda on järel vähem, kui ma arvasin.
Nõndaviisi ollaksegi 45.

 

 

 

 

 

 

Üks arvamus “Sel sünnipäevahommikul…

  1. Palju õnne Sulle igasse päeva uuel aastaringil! 🙂 Aeg on halastamatu, aga mälestused igast elatud hetkest märkimisväärsed. Hoia neid! 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s