Miks ma olen siin?

Mina ja see blogi. Tagasi vaadates tundub tegelikult mõnevõrra hämmastav, kuidas ma olen kasvanud koos selle blogipidamisega. Blogspoti omast jäi mingi hetk korraga lihtsalt väheseks, kuna seal kirjutan hoopis teistmoodi, lahates pigem enda samme kirjandusmaastikul ning vahendades informatsiooni. Siin pisut üritasin ka, ent mõistsin üsna kiiresti, et tahan sellest paigast tegelikult teha hoopis midagi muud.

See paik on mulle endale märksa isiklikum. WordPressi keskkonnas alustades polnud mul tegelikult hulk aega üldse mingit õiget visiooni, mis sellest konkreetsest blogist saama peaks. Tundeinimesena oli minus kõigest emotsioon, lihtsalt üks ebamäärane intensiivne virvendus, mille ma tahtsin kuhugi kirja panna. Ja kirja panna niimoodi, et see poleks pelgalt minu enda silmadele.

Võib-olla oli see mingis mõttes soov jagada. Soov öelda välja midagi, mis oli ütlemata jäänud. Kirjutada endast välja mõni emotsioon, millele taoline lähenemine näis korraga ainuõige väljund. See paik on tegelikult justkui pühendus kellelegi. Võib-olla ainult kujuteldavale, kellest on alles ainult nähtamatud jäljed teetolmus, mille on minema viinud sügisene vihm, talvine lumi, kevadine suurvesi. Keda võib-olla polnudki kunagi päriselt olemas. Vähemasti mitte tavapärases mõttes. Kui, siis ainult mu mõtetes või mõnes heitlikus unenäos, millest jääb peale ärkamist meeltesse kõigest kahvatu rahutu vari, mis võib sellegipoolest päevi painata.


Blogi on dialoog. Suhtlus Sinu ja minu vahel. Ja vahel ma lõbustan end mõttega, et Sa siiski jalutad siit läbi. Sest see kõik ongi Sulle. Jah, Sulle, ja Sulle ka. Ja Sulle, kes Sa leiad selle keskkonna võib-olla alles aasta pärast. Ja võib-olla tunnen ma mõnikord isegi nõrka hämmeldust mõttest, kuidas sellest ühest painavast emotsioonist sai neil veebilehe veergudel järkjärgult sootuks midagi muud. Kuidas sellest tekkis hoopis teine väärtus. Ilu, maailmatunnetus, nähtuna läbi mu enese silmade. Seda ma olengi jagamas ja tänan Sind, et oled siin.

 

 

Üks arvamus “Miks ma olen siin?

  1. Väga ilusti kirjutad tõesti!!! Äärmiselt hea meel et leidsin selle koha. Ilu ja maailmatunnetus just!!!! Edu!!!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s