Müstika männimetsas

Jõudes enam-vähem inimasustuse piiridest välja, keset pakse männimetsi, jääb mulle korraga keset üksiolemise sügavust ja kõrgeid vaiguseid puid silma veidralt roosakad värvilaigud. Pisut lähemale minnes tabab mind ühtäkki hämmastav mõte – kuidas sai seesugune kultuurtaim nagu rododendronid metsa, kasvades seal majesteetlikus lopsakuses, nagu oleks tegemist millegi täiesti iseenesestmõistetavaga?
See on ilmselt umbes samahea küsimus– kuidas sa õppisid klaverit mängima, korvpalli taguma, nutma, naerma, armastama, pluusile nööpe ette õmblema, unistama, kuidas sa tegid ära autojuhiload või kuidas sinust sai just see inimene, kes sa oled täna?
See viimane on üks kõige paeluvamaid küsimusi, mis mulle kunagi on esitatud, ent millele näib esimese hooga olevat isegi praktiliselt võimatu vastata.
Elus on palju iseäralikku, ent iseäranis kontsentreeritult näib seda leiduvat Hiiumaal.
Ilmselt ma isegi ei oskaks enam leida üles seda paika, kus nad kasvasid, kui neile juhuslikult peale sattusin, aga piirkond on kusagil Emmaste kandis.
Aga, et küsijale mitte päris võlgu jääda – võib-olla just läbi seesuguste, pisut ootamatute hetkede, nagu tabas mind seal männimetsas, kohates midagi, mille olemasolu paneb hetkeks silmad kahtlema.
Ja pärast seda polegi muud, kui see kõik lihtsalt kirja panna. Simple. 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s