Hommik Lillekülas

 õhtupunane

Kohvi tumepruun kõrvetavkuum sõõm
Suures saialillega savitassis
Su külmetavate käte vahel
Seal kummelikarva kardinate varju peitunud
Hommikus
Soojendab sind


Ja su õnnena õitsele puhkenud meel
Nagu pehme piimjas kroonlehelumi
Ühtlase õitsva kihina
Katab mind

 

Üks arvamus “Hommik Lillekülas

  1. Üks aasta on taas kuidagi väga märkamatult otsa saamas. Täna mõtlesin, et ei taha seda aastat väga süngetooniliste luuleridadega lõpetada, seepärast otsustasin, et kirjutan lõppu midagi pisut rõõmsamat. Luule oma tähendusrikkas mõistukõnes on võluv nii üht kui teistmoodi, suutes endas väga vabalt välja kanda nii nukrama kui rõõmsama noodi, kuigi millegipärast on just luule puhul sellises kerges sünguses minu jaoks mingi võluvat. Kas just vabanemine, mine tea. Võib-olla lihtsalt rahulolu mõne mõtte täpsest tabamisest.
    Ühed armsamad sõnaleidmised mu enda jaoks on olnud „Kevad Tartus,“ „Ma olen raamat,“ „Meretagune,“ „Külalised Hommikumaalt,“ „Öö enne maailmalõppu,“ „Narmendav õrnus.“ Uue aasta üks soove on luulekogu materjal kokku saada. Siit nopin välja ilmselt ainult paremiku, osad on kõigest katsetus ja käeharjutus.
    Esialgse mõtte järgi saab luulekogu pealkirjaks „Nõiutud vihm,“ ent see, nagu kõik muugi, võib protsessi käigus ka muutuda. Mine tea, võib-olla ongi olulisem teekond ise kui päralejõudmine. Mingi aeg matsin mõtte luulet kirjutada üldse maha, aga mingi kummalise ringiga on see mu juurde tagasi tulnud. Indrek Harglalt õppisin juurde midagi hästi olulist – sõnaseadmise konkreetsust, vähemaga rohkem öelda, leida võimalikult täpsed sõnad. Aitäh!

    Olen tänulik teile kõigile, kes te siit keskkonnast vahel läbi olete astunud ja minuga mu mõtteid jaganud, pilte vaadanud ja kaasa mõtisklenud. Tore, kui ka mingi äratundmise enda jaoks leidnud.
    Ilusat aastalõppu!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s