Väriheina vangistuses

 
“Näed, värihein õitseb jälle,” sõnan mõtlikult, pöörates pilgu päikeses sulavalt asfaldilt, mis toob me sõõrmeisse kergelt kirbet suvist lõhna, suvepalavuses lõõskavale heinamaale. Selles küpseb õitsva heina eriskummaline purpurpruun toon, mille toob esile tuules sahisev värihein. Habras ja esmapilgul justkui tähelepandamatu eikeegi, mis külluslikult vohades signeerib sellegipoolest kogu maastikule enda tuntava ja vaieldamatu kohalolu. 
“Tõepoolest,” sõnad Sa. “Täpselt nagu igal suvel.”
Sa lükkad ratta kõvera pihlaka najale, kuhu see tolmuse ja justkui pisut unisena külitama jääb, lastes pilgul aegamisi üle heinamaa rännata. “Või, peaks ma ütlema – nagu eelmisel suvel?”
Vastamise asemel keeran teelt kõrvale ja sumpan äraolevana läbi õitsvate taimede. Meelõhnane madar riivab lepitavalt mu paljaid sääri, oma saamatul moel leevendada üritades mu üha süvenevat sisemist nukrust, justkui oleks kogu see tähelepanuväärne punarohekirju, mõrkjalt lõhnav värvisegu ainus, mis minevikuvärve kiindunult eneses hoida on suutnud.
“Siinkandis peaks maasikaid leiduma,” sõnan tuhmilt.
Tuul tantsiskleb õitsvas heinas, milles lainetab küllusliku värvimerena tulikaid, kellukaid, punavalgeid oblikaid ja loendamatuid teisi niiduheinu, tuues mineviku nähtamatu kohalolu ühekorraga veelgi jõulisemalt esile. 
“Jah, kindlasti,” nõustud Sa eemalolevalt. “Ma isegi tunnen nende lõhna.”
Hetke pärast poeb mu pihku näputäis tillukesi tumepunaseid magusalõhnalisi marju, mis justkui punased pärlid mu elujoonel puhkavad, peolohust intensiivse eredusega vastu särades.
“Maitse, kuidas tundub see suvi,” sõnad Sa korraga veendunud naeratusega. “Kuidas maitseb olevik.”
Mu silmad tõusevad hämmeldunult Sinu omadesse, mis vaatavad mind kindlalt, veendnult, parima sõbra kombel.
“Ja usu mind,” jätkad Sa veelgi sügavamaks süveneva naeratusega, mis ühekorraga kogu valutegeva purpurpruuni mu ümbert minema pühib. “Millegipärast olen ma üsna veendunud, et see on märksa etem.”


 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s