Meelespeasinine

 
“Mida sa kõige rohkem kardad?” küsid Sa päevi hiljem. Siis, kui me taas mereääre kiviklibusel pinnal kõnnime ja ma Su kergete sammudega alateadlikult sarnast rütmi leida üritan. Meretuul toob jahedate kevadiste iilidena ranna poolt me sõõrmeisse kerget, heledat õhku, sasides üleannetuna me juustes ja pannes Su kummalise kaneelikarva mantli hõlmad purjedena laperdama.
Pargi servas sinetab ebamaiselt, mis osutub lähemale jõudes hunnitult õitsvaks meelespeaväljaks. Ühekorraga oleks neid justkui kõikjal – väikseid, pooleldi tähelepandamatuid õisi, mis toodavad vaevuaimatavat mõrkjat lõhna, mis muutub märkamatult üha intensiivsemaks.
“Ma arvan, et kõige rohkem kardan ma iseennast,” sõnan lõpuks tuhmilt, pilk ainiti sinetuses kinni.
“Miks?” Sa jääd hämmeldunult seisma ja pöörad silmad uurivalt minule. Neis helgib pisut meelespeasinist, ent korraga tundun ma liiga iseendasse kapseldununa, et sellesse ülemäära uskuda suuta.
“Seda muutlikku, tujukat olevust iseendas, kellega mul õigupoolest midagi sarnast ei näi leiduvat, ent kes ometi mu üle valitseb.”
“Kõigist tunnetest, mis maailmas leiduvad,” jätkad Sa peaaegu kuuldamatu, ent seda veenvamana, “on hirm kõige abstraktsem, kasutum. See kõigest takistab leidmast seda, mida sa tegelikkuses tahad.”
Kummardun vastamise asemel õiteni ning kahman neid peaagu tujutult pihku – ebaühtlaselt, hooletult, läbisegi nii siniseid, valgeid, sekka mõni üksik roosa õis. 
“Aga kui ma ei tea, mida ma tahan?” küsin viimaks.
“Tead küll. Sa oled seda alati teadnud. Sa kõigest keeldud seda endale teadvustamast.” Sa nopid nõrgalt muiates kimbust sinna sattunud paar kõrrelist välja ja sätid õied ühtlasemaks. “Palju parem.” Su silmade meelespeasinine, mis on vahepeal intensiivselt lõõmavaks helenduseks kasvanud, riivab uuesti mu silmi, ent seekord julgen ma sellele vastu vaadata.
“Tule nüüd,” sõnad Sa tavapärase enesekindla rahuga, mis tekitab minus ühtäkki tahtmise end üleni sellesse mähkida. “Jõuame veel enne pimedat koju.”

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s