Lugu roosadest rannakarpidest

 
“Mis sa täna unes nägid?” pärid Sa justkui muuseas, kui me läbi rannaäärse roostiku sumpame, et jõuda väikesele eraldatud liivaribale, kust ma suvel leidsin peotäite viisi roosatavaid rannakarpe.
“Kust sa tead, et ma praegu just sellele mõtlesin?” olen hämmeldunud.
Ilm on jahe ja tuuline. Taevas kihutavad pilved rebivad üksteist ja jahedad iilid sakutavad mind varrukast.
“See oli su näost näha.”
Kergitan imestunult kulmu ja pöördun Sind vaatama. Sa kannad täna jälle midagi eriskummalist – öömusta mantlit ja veidraid alt laienevaid pükse, nähes nendega ühtaegu võluv ja veider välja.
“Ma ei teadnudki, et mu nägu nii kõnekas on.”
“Sa näidki enda kohta üldse vähe teadvat.”
“See oli üks imelik uni,” alustan ebamääraselt sõnu otsides. “Me olime nii kõrgel. Ma olen ka varem olnud kõrgel, ent mitte kunagi niimoodi. Tavaliselt on need kõrgused olnud peadpööritavad, halvava kukkumistundega.”
“Jah?” Sa jääd seisma ja uurid tähelepanelikult mu nägu.
“Me lihtsalt kiikusime. See oli uus, heledast puidust kiik, mille mõlemas otsas sai istuda ja teist ülespoole lennutada. Ja see tunne, kui ma kihutasin üles, kõrgele oli kuidagi… teistsugune. Justkui lendamine. Mingi hetk jäin ma kõrgusesse pidama. Sa millegipärast unustasid mu alla tuua. Ma kõlkusin mõnda aega maa ja taeva vahel tühjuses ja teadsin, et ma oleks pidanud tundma hirmu.
“Ja mida sa siis tundsid?”
Vahin Sulle hämmeldunult otsa. “Ma tundsin end kindlana. Ma tajusin kõigest elevusesegust ja pisut õõnsat joovastust, sest millegipärast olin ma veendunud, et mis ka poleks, tood Sa mu turvaliselt alla tagasi. See on mu esimene taoline uni kõrgusest ilma peadpööritava hirmu- ja tühjusetundeta.”
Sa pühid juuksesalgu kaalutlevalt mu kõrva taha ja ma näen Su silmade sügavuses peegeldumas taeva eredat sina. “Tead, kuidas seda nimetatakse?”
“Ei.”
“Usalduseks.”
Sa kummardud maast midagi võtma ja poetad järgmine hetk midagi väikest ja liivast mu peopesale. Kaks kõige imepärasemat värvi roosat rannakarpi.
“Kunagi teen ma neist sulle kaelakee,” sõnad Sa vaikselt.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s