Tuule viidud jälgedes

 

Säärenina.
Siin ma siis jälle olen, tuule viidud jälgedes. 
Kõnnin vaikides naksuvast trepist üles ja sirutan end pikale puupingile pihlakobara alla istuma. Tuul puistab mu õlale leheprügi, toob mere poolt sõõrmeisse kerget mereadru lõhna. Kajad kisavad tuhmilt ja kaovad heitlikult piketeerides kuhugi laotuse alla silmist.
Mu pihud puutuvad vastu päevasooja, sügisvihmadest pleekinud puitu ning silmad libisevad üle mere hõbedase sillerduse.

 Ega ma isegi õieti enam ei tea, miks ma aeg-ajalt siia satun. Võib-olla kannustab mind mõnikord tagant ebamäärane soov leida päeva kustuvast soojusest mõnd tähelepanu köitvat valguspeegeldust, mida jäädvustada. Võib-olla arvan mere sillerduses leidvat vastuse mõnele lõpuni mõtlemata mõttele. Võib-olla üritan korraks püsida petlikus eilses.

Puit on hea materjal. Üleni elus, tundlik  ja soe, talletades endasse nii selgelt nähtavaid, kui ka ainult aimatavaid märke olnust, justkui raamatu leheküljed, kui me neid vaid lugeda oskaks. Tuhandeid jalajälgi, sadu käte puudutusi, kõik segunenud üheks kirevalõimeliseks nähtamatuks kardinaks, mille me ise loonud ja endist maha jätnud oleme.
Nii saan ma tuule ulgumist ja kajakate tuhmi üksildast kisa kuulates ikka veel mingis mõttes osa neist kunagi lauale laotatud kohvitopsidest, pitsakarpidest, lõbusatest naerurõkatustest, kadakalõhnast ja lõkkeplatsi poolt aegamisi lähemale keerlevast nõrgast puidu põlemise aroomist. Loendan koos Sinuga tähti, vaatan maailma läbi Sinu silmade, korjan kadakate vahelt üles mõne sinna takerdunud naeratuse, riputan selle värvilise rannalinana käsipuule lehvima. 
Tule korja ta ära, kasvõi mõttes.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s