Järjejutuna ilmumas novell “Tupiktänavas”

Ja nüüd pisut informatiivsemat juttu ka. Uuematest uudistest niipalju, et kel võimalik soetada Hiiu Lehte, siis hetkel ilmub seal mu järjejutt “Tupiktänavas.” Kirjutasin selle käsikirja kohe peale “Lepatriinupüüdjat,” seega kellele sarnane kergelt ilmaasjade üle humooritsev ja arutlev stiil sobib, neile peaks ka mu uus järjejutt meeldima. Esialgu polnudki mul plaani oma novelli järjejutuna välja pakkuda, vaid mõte oli selline, et kirjutan “Tupiktänavale” kunagi veel teise novelli lisaks, et käsikiri raamatu mahu välja annaks ja pakun siis mõnele kirjastusele. Läks aga nii, et kohalik leht vajas peagi uut järjejuttu ja kuna mul oli “Tupiktänavas” juba kevadel valmis kirjutatud ja kohe varnast võtta ja meeldis peatoimetajale, siis nii ta järjejutuna käiku läkski. Ja tõtt-öelda olen asjade taolise seisuga isegi märksa enam rahul, kuna mul on kuidagi eriliselt hea meel, et mu kirjutatu jõuab nüüd taolisel vahetul moel mu kodusaare rahvani.
Novell ise pole autobiograafiline nagu seda pole eriti ükski mu teos. Mõni ikka vahel ütleb, et kirjuta midagi endast ka. 🙂 Kui midagi sarnast leidub, siis ehk lihtsalt niipalju, et kirjutades tekkis mul tahtmatult silme ette paar konkreetset paika, kus kujutlesin sündmusi toimumas.
Novell ise on edasi antud naispeategelase Piia silmade läbi nähtuna.
Piia ja Pärt elavad turvaliselt ühes väikelinnas. Kujutlesin selle lihtsalt üheks nimetuks mereäärseks Tallinna lähedal asuvaks paigaks. Nende elus näib kõik laitmatult toimivat kuni hetkeni, mil Piia satub lugema üht romaani, mis talle niivõrd meeldib, et ta otsustab selle autoriga ühendust võtta, et teda loomingu eest tunnustada. Paraku muudab see samm kõigi kolme osapoole elu jäädavalt.
Hiiu Lehte peaks saama osta ka Tallinnas. “Tupiktänavas” ilmub alates 9ndast detsembrist ja seda jätkub veel üsna mitmeks kuuks.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s