Videvikuvalguses

Videvik…

Parim võimalik aeg vist üldse… Hetk, mil pole enam päev, aga samas veel õieti öö ka mitte. Kõige lummavam näib videvik siis, kui õhk on tuuletu, niiske ja raske, mähkides kogu laotuse poolläbipaistmatusse piimjasse udusse.

Udu peidab endas mingit müstilisust ja salapära, pannes tahtmatult arvama, justkui oleks tegemist millegi kauge ja kättesaamatuga, mida lõpuni mõistmine käibki inimolenditel üle jõu. 

Selles endamisi kulgedes näib mulle üha enam,  justkui polekski mind ümbritsev reaalsus korraga enam seesama armutu argipäev, mil kõik tõed on liiga selged ja lõpuni läbi nähtavad, kuna mind ümbritsev on sulandunud sootuks teistsugustesse pooltoonidesse – läbipaistmatusse valgusse, milles nõrk päevavalgus kiiresti taandub ja hajub. Veidrasse äraolemisse, kus kõik võimatu saab  mingil kummalisel moel korraga võimalikuks, kui vaid pisutki tahta.

Seisan üksipäini, niiskuse järele lõhnaval, märjalt läikival teel, vaadates ainiti kauguse poole. Läbi piimja vine helendub silmapiiril kaks erkpunast täppi – auto tagatuled. Keegi, keda ma ei tea. Keegi, keda ma ei tunne. Sõitmas kuhugi, tegelemas millegagi, millest mul pole aimugi. Ja nii ongi hea.

Peagi on valguslaigud silmist kadunud, neeldunud sellesse aeglasesse hämardumisse ja ma olen jälle omapäi. Silmitsen teeäärset pronksikarva lehekõdu, erkkollaseid vahtralehti, mis näivad ses hahetavas oktoobrilõpuvalguses kuidagi eriti eredad, lõikavalt valusad oma jahedas, hääbuvas ilus. Märjalt läikivad lehed peegeldamas sõnumit, mida ma enda jaoks siiani päris lõpuni lahti sõnastada ei ole suutnud.

Ükski mu sügis pole olnud selline. Ja sa tead, miks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s